przekaż pomoc nr konta
stokrotka
flaga PL

News

Wszystkim darczyńcom, którzy bezinteresownie przekazali 1% swojego należnego podatku na rzecz Fundacji, za ich pomoc w realizacji celów statutowych – w imieniu naszych podopiecznych

Serdecznie dziękujemy

Dzięki Państwa życzliwości-zrozumieniu problemu osób przewlekle i obłożnie chorych przebywających w domu - możemy pomagać coraz większej grupie osób potrzebujących.

Niesiemy pomoc przewlekle i obłożnie chorym przebywającym w domu pod opieką bliskich wypożyczając bezpłatnie sprzęt medyczny: łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki - chodziki, podnośniki ułatwiające przeniesienie chorego i inne.

Przekazujemy środki medyczne jednorazowego użytku m.in. pieluchomajtki, podkłady higieniczne, gąbkowe materace przeciwodleżynowe, sprzęt sanitarny i inne ułatwiające sprawowanie opieki w domu chorego.

Współpracujemy z Zespołami Lekarza Rodzinnego, Pielęgniarkami środowiskowo- rodzinnymi, Ośrodkami Pomocy Społecznej. Fundacja od lipca 2004 roku z skromnych środków własnych finansuje zabiegi rehabilitacyjne w domu chorego.

W 2013 roku z pomocy Fundacji skorzystało 169 potrzebujących chorych,  a z programu „Rehabilitacji chorego w warunkach domowych ” 54 chorych.

Każdy z nas przynajmniej raz miał kontakt z chorobą w swoim bliskim otoczeniu. Na dzień dzisiejszy jesteś zdrowy, w pełni korzystasz z każdego mijającego dnia! Zastanów się nad pomocą ludziom, którzy ze względu na stan zdrowia pozostają w swoich czterech ścianach ! Każda Twoja złotówka pozwoli na godniejsze znoszenie cierpienia i choroby ! Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na działalność Fundacji.

Fundacja Hospicjum Onkologiczne
św. Franciszka